Medienos apdirbimas

Medienos apdirbimas

Pirminis medienos apdirbimas yra apipjovimas iš keturių pusių, gaunamos stačiakampio formos lentos, tašai, tašeliai – dvigubo pjovimo mediena. Tokią produkciją galime išpjauti pagal individualų užsakymą iš savo ar jūsų medienos.

Statyboje naudojamos lentos būna dviejų tipų: viengubo pjovimo lentos (vieno pjovimo lentos) arba dvigubo pjovimo lentos (dviejų pjovimų lentos).

Viengubo pjovimo lentos gaunamos rąstą supjausčius išilgai viena kryptimi, tokios lentos kraštai lieka banguoti ir su žieve. Tokios lentos yra naudojamos kaip pagalbinės statybinės medžiagos laikiniems praėjimams, užtvėrimams, laikiniems statiniams. Dar viengubo pjovimo lentos (prieš tai būtinai nužievinus) naudojamos lengvų stogo dangų paklotui įrengti (pvz.: skardos). Kartais viengubo pjovimo lentos naudojamos ir apdailai, pavėsinių stogams, namo fasadui ir kt.

Dvigubo pjovimo lentos gaunamos viengubo pjovimo lentą pjaunant antrą kartą išilgai taip, kad nusipjautų abu šonai su žieve. Taip gauname lygią, normalią, stačiakampio skerspjūvio lentą. Tokių lentų pritaikymas statyboje be galo platus.

Tašai („brusai“) statybose naudojami dažniausiai, kaip atraminės ar laikančios konstrukcijos, tai dažniausiai statramsčiai, kolonos, skersiniai, ilginiai, sijos, grindų sijos („lagės“) ir kt.